Pompy zatapialne US 73 stosuje się wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba pompowania wody silnie zanieczyszczonej z domieszkami o ziarnistości 30 i 40 mm, bez kamieni. Za pomocą tych pomp można pompować ścieki zawierające włókna, na przykład z pralni, a także ścieki z maszyn stosowanych w gospodarstwach domowych, takich jak zmywarki do naczyń, czy pralki (również po gotowaniu).
Pompy nadają się do pracy stacjonarnej lub jako urządzenia przenośne. W przypadku zastosowania w głębokich studzienkach zalecamy użycie zespołów sprzęgających, z których pomocą można w łatwy sposób wyciągnąć pompę ze studzienki w celu na-prawy, czy konserwacji. Do automatycznej kontroli komory olejowej można stosować dodatkowe urządzenie do kontroli uszczelnień. Długość przewodów pomp wynosi 10 m. Pompy z napędem trójfazowym z wyłącznikiem automatycznym (US 153 DS i US 253 DS) wyposażone są we wtyczkę zabezpieczającą silnik typu CEE z przełącznikiem kolejności faz. Pompy do wody zanieczyszczonej spełniają wymogi odpowiednich przepisów budowlanych i badań. Pomp tych nie wolno stosować do pompowania ścieków z toalet, ani z instalacji pisuarowych
DANE POMY:
- Pionowa, jednostopniowa, zatapialna, wirnik wolnoprzelotowy, obudowa pierścieniowa z wolnym wlotem.
- US 73, US 103 i US 153: wolny przelot 30 mm, poziomy króciec tłoczny z 1½cala (gwint wewnętrzny).
- US 253:wolny przelot 40 mm, poziomy króciec tłoczny 2 cale (gwint wewnętrzny).
ŁOŻYSKOWANIE:
- Wał wspólny pompy i silnika, na łożyskach kulkowych bezobsługowych, ze smarem na cały okres eksploatacji, łożyska kulkowe z komorą smarową (US 253 łożyska kulkowe skośne).
USZCZELNIANIE:
- Uszczelnienie na pierścieniach ślizgowych z węglika krzemu, komora olejowa i podwójne uszczelnienie wału po stronie komory silnika, dopuszczalna praca na sucho, możliwość podłączenia urządzenia do kontroli uszczelnień.
SILNIK POMPY:
- Całkowicie zatapialny,
- stopień ochrony IP 68,
- klasa izolacji B, wzgl. F (US 253),
- termostaty uzwojeniowe do zabezpieczenia silnika przed przegrzaniem,
- załączanie za pomocą wtyczki lub automatycznie - za pomocą wbudowanego wyłącznika lub kulowego wyłącznika zanurzeniowego.
US 153 E/D: Do zabezpieczenia silnika, inwestor powinien zamocować w sterowniku wyłącznik silnikowy, nastawiany na prąd znamionowy pompy.
US 253 D:Do zabezpieczenia silnika, inwestor powinien zamocować w sterowniku ochronny wyłącznik silnikowy, nasta-wiany na prąd znamionowy pompy. Termostat uzwojeniowy należy podłączyć do obwodu elektromagnesu bezpiecznika silnika.
MATERIAŁY POMPY:
- Obudowa spiralna z żeliwa szarego GG,
- dopływ: wąż gumowy
- US 73, US 103 i US 153: Osłona tablicy rozdzielczej, otwarty wirnik, pokrywa obudowy pierścieniowej i stopa sitowa z GFK, obudowa silnika i wał ze stali nierdzewnej.
MONTAŻ POMPY:
Pompę należy zamontować w pozycji stojącej albo na stopie sprzęgającej GR 40 lub GR 50.
DOSTAWA:
Pompa gotowa do podłączenia, zgodna z normą DIN EN 12050, z przewodem o długości 10 m. US 73 i 103 z wtyczką ze stykiem ochronnym (dla prądu przemiennego) albo z wtykiem CEE (dla prądu trójfazowego).
US 153 i 253: Pompy bez wyłącznika - z wolnym końcem przewodu, Pompy z wyłącznikiem automatycznym - z wtyczką CEE
z zabezpieczeniem silnika oraz przełącznikiem kolejności faz (prąd trójfazowy) albo z wtyczką zabezpieczającą silnik z zestykiem ochronnym (prąd przemienny).